Mistrzostwa Polski Kobiet 35+ [13-15.09.2024]

Zapraszamy wszystkie chętne kobiety, które ukończyły 35. rok życia do wzięcia udziału w III Mistrzostwach Polski Kobiet 35+.

Zapewniamy świetną atmosferę, konsultacje selekcyjne i udział w fantastycznym wydarzeniu. Finał Mistrzostw odbędzie się w Nowej Rudzie w dniach 13 – 15 września 2024 r. Wyselekcjonowanej kadrze, na czas mistrzostw, zapewniamy ubezpieczenie, transport, nocleg oraz sprzęt meczowy.

Mecze turniejowe rozgrywane będą na boisku o wymiarach „Orlika” (bramki 5 x 2 m) i będą trwać dwa razy po 15 minut. Liczba zawodniczek na boisku wynosi 5+1.

Drużyna będzie trenować w Gdyni, przy ul. Zamenhofa na boiskach klubu Checz Gdynia. Konsultacje szkoleniowe odbędą się w dniach 6, 13, 20 sierpnia, o godzinie 20:00.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 31 lipca 2024 r. Prosimy o przesłanie maila ze swoim zgłoszeniem oraz danymi: imię, nazwisko, data urodzenia, numer telefonu. Miło nam będzie, jak napiszesz kilka słów o sobie, może zdradzisz na jakiej pozycji na boisku czujesz się najlepiej. Zgłoszenia należy przesłać na adres: a.masztalerz@pomorski-zpn.pl.

Osoba kontaktowa: Hanna Dryja – nr tel.: 506 524 927

Pierwsze Mistrzostwa Polski Kobiet 35+ odbyły się dwa lata temu w Łodzi. Wzięło w nim udział 7 drużyn. Turniej rozgrywany był na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi. W finale zmierzyły się drużyny Dolnośląskiego ZPN i Małopolskiego ZPN. Panie z Dolnego Śląska wygrały 7:1 i zostały pierwszymi Mistrzyniami Polski Kobiet 35+.

Drugie Mistrzostwa Polski w Piłce nożnej Kobiet 35+ odbyły się w Bełchatowie w dniach 30.09-01.12.2023 r. Z dziesięciu drużyn najlepszą okazała się, jak przed rokiem w Łodzi, reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, która w finale pokonała 2:1 Śląski ZPN. Trzecie miejsce zajęła drużyna Kujawsko-Pomorskiego ZPN po zwycięstwie 4:2 nad Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Tym razem do rywalizacji 2024 zgłosiło się 12 reprezentacji wojewódzkich. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy. Po dwie najlepsze z każdej uzyskają awans do 1/8 finału. Mecze w fazie grupowej oraz ćwierćfinały zaplanowano na sobotę 14 września, półfinały i zawody o poszczególne lokaty rozegrane zostaną dzień później.