Grom Nowy Staw zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Grom Nowy Staw wygrał 5:0 ze Spartą Sycewice w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Grom otrzymał puchar, medale, czek na 40 000 zł i przepustkę do rozgrywek na szczeblu centralnym w Fortuna Puchar Polski.

Grom od początku meczu narzucił swoje warunki. Szybko strzelił bramkę i dążył do podwyższenia prowadzenia. Udało się to tuż przed zejściem na przerwę. Po zmianie stron Sparta próbowała nawiązać kontakt, oddawała strzały z dystansu ale bez oczekiwanego rezlutatu. W 59. minucie bramkarz Sparty interweniował ręką za polem karnym i ujrzał czerwoną kartkę. Grom grający w przewadze strzelił jeszcze trzy bramki i pewnie wygrał 5:0.

Sparta Sycewice 0:5 Grom Nowy Staw
0:1 Mateusz Borowski
41' Mateusz Borowski
70' Fabian Urbański
85' Mateusz Borowski
88' Dominik Góźdź

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Borowski.

W przerwie spotkania Marek Charzewski, Jerzy Szałach i Krzysztof Trąbczyński zostali odznaczeni Złotymi Odznakami Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w rozwój piłki nożnej i gratulujemy.