fot. 1x1 Finał Og 15.jpg

Turniej Gry 1x1: Zofia Harmacińska wicemistrzynią Polski, pozostali zawodnicy w ósemce! Dobre występy naszych zawodników!

Zofia Harmacińska z UKS Sparta Sycewice została wicemistrzynią Polski w Turnieju Gry 1x1. Pozostali nasi reprezentanci również zanotowali dobre wyniki. Trójka uczestników wyszła z grupy i uzyskała awans do ćwierćfinałów. Tam przyszła porażka i gra o miejsca 5-8. Ostatecznie Igor Wolf (SI Arka Gdynia) uplasował się na miejscu ósmym, Oliwia Przyszlak (Piast Człuchów) była siódma, a Marcel Wincenciak (Piast Człuchów) uplasował się na ósmym miejscu. Finał Ogólnopolski odbył się w Warszawie. Udział brało po szesnastu najlepszych zawodników i zawodniczek w rocznikach 2012 i 2013. Gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszego rozwoju!


Oliwia Honkisz-Nowak, Zuzanna Żak, Jan Gierach, Franciszek Krawczyk – to zwycięzcy I edycji Turnieju Gry 1x1. Rozgrywek, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Najlepsi dryblerzy w kraju, poza nagrodami rzeczowymi, otrzymali również zaproszenie do udziału w dziecięcej eskorcie podczas meczu towarzyskiego Polska-Łotwa, rozgrywanego 21 listopada.

17 listopada br. w warszawskiej hali piłkarskiej przy ul. Księcia Bolesława zwycięzcy finałów wojewódzkich w rocznikach 2012 i 2013 zmierzyli się o miano najlepszej dryblerki i dryblera w Polsce. Rywalizacji piłkarek i piłkarzy przyglądała się Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet.
Analizując sytuację w polskiej piłce nożnej, doszliśmy do wniosków, że gra 1x1 zarówno w atakowaniu, jak i bronieniu, odwaga i kreatywność naszych piłkarek i piłkarzy wciąż pozostawiają spore rezerwy i należy nad tymi elementami mocno pracować w klubach. Turniejem Gry 1x1 chcemy zwrócić uwagę trenerkom i trenerom na ten aspekt i wpłynąć na zmianę mentalności, czyli rozwój zawodnika ponad rozwój drużyny dziecięcej – mówi Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet. – Jednak obserwując zmagania uczestników Finału Ogólnopolskiego Turnieju Gry 1x1, można także wywnioskować, że mamy pewną lekcję do odrobienia w zakresie nauki kontroli emocji zawodników. W grze 1x1 piłkarki i piłkarze zdani są tylko na siebie, natomiast w meczach grupowych ta odpowiedzialność się rozkłada. Chłopcy po porażce w turnieju często byli bardzo zdenerwowani, natomiast dziewczynki niekiedy przegrywały swoje mecze wraz z pierwszą straconą bramką. Mecz trwał tylko 4 minuty, dlatego umiejętność kontroli emocji miała ogromne znaczenie dla przebiegu gry. Co ciekawe, nawet osoby z dużymi umiejętnościami indywidualnymi nie były w stanie pokazać ich w pełni na boisku. To pokazuje, że jeszcze dużo pracy jest przed nami – dodaje.

Spośród 64 finalistów Finału Ogólnopolskiego Turnieju Gry 1x1 zwycięzcami zostali: Oliwia Honkisz-Nowak (rocznik 2012), Zuzanna Żak (rocznik 2013), Jan Gierach (rocznik 2012), Franciszek Krawczyk (rocznik 2013).

Ponad 30 tys. uczestników gotowych do rywalizacji

Wiosną br. w 13 województwach, które zgłosiły chęć dołączenia do I edycji Turnieju Gry 1x1, ponad 30 tys. piłkarek i piłkarzy wzięło udział w eliminacjach klubowych, aby rywalizować o miano najlepszej dryblerki i dryblera w kraju w czterech kategoriach wiekowych (U-8, U-9, U-10, U-11). Rywalizacja zawodników w młodszych kategoriach, podobnie jak w Pucharze Tymbarku, zakończyła się na etapie wojewódzkim, natomiast starsi zawodnicy (U-10 i U-11) zmierzyli w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Województwa, w których na etapie regionalnym uczestniczyło najwięcej piłkarek i piłkarzy, mogły zgłosić do Finału Ogólnopolskiego po dwóch przedstawicieli w kategorii U-10 i U-11. Pilotażowe zawody miały na celu przede wszystkim promocję rozwoju indywidualnych zdolności zawodników, kształtowanie ich odwagi na boisku oraz zwrócenie uwagi trenerom klubowym, pracującym z dziećmi, na fundamentalne znaczenie tego elementu sztuki piłkarskiej.

W Turnieju Gry 1x1 najbardziej liczy się odwaga, ponieważ to ona często decyduje, czy w danym meczu podejmiemy ryzyko. To też ma przełożenie na grę z drużyną, ponieważ dzięki udanemu zwodowi jesteśmy w stanie stworzyć przewagę na boisku. Dlatego ważne jest to, aby również rozwijać swoje umiejętności indywidualne – mówi Jan Gierach, zwycięzca w roczniku 2012, zawodnik Łódzkiej Akademii Futbolu. – Na pewno dużym wyzwaniem w turnieju była skuteczność oraz przygotowanie psychiczne. Jeżeli ktoś był pewien swoich umiejętności, to wówczas podejmował odważne decyzje na boisku, zdobywając przewagę. Z drużyną gra wydaje się być łatwiejsza, ponieważ nawet w trudniejszej sytuacji koledzy z zespołu mogą nas podnieść na duchu – dodaje.

Po rozegranym finale wszyscy uczestnicy rozgrywek oraz ich trenerzy zasiedli na trybunach PGE Narodowego i wspierali reprezentację Polski w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z Czechami. Zwycięzcy poszczególnych kategorii poza nagrodami rzeczowymi otrzymali również zaproszenie do udziału w dziecięcej eskorcie podczas meczu towarzyskiego Polska-Łotwa.

Pełna lista finalistów I edycji Turnieju Gry 1x1

dz2012.png

chł2012.png

dz2013.png

chł2013.png

1x1 Finał Og 01.jpg

1x1 Finał Og 02.jpg

1x1 Finał Og 03.jpg

1x1 Finał Og 04.jpg

1x1 Finał Og 05.jpg

1x1 Finał Og 06.jpg

1x1 Finał Og 07.jpg

1x1 Finał Og 08.jpg

1x1 Finał Og 09.jpg

1x1 Finał Og 10.jpg

1x1 Finał Og 11.jpg

1x1 Finał Og 12.jpg

1x1 Finał Og 13.jpg

1x1 Finał Og 14.jpg

1x1 Finał Og 15.jpg

1x1 Finał Og 16.jpg

1x1 Finał Og 17.jpg

1x1 Finał Og 18.jpg

1x1 Finał Og 19.jpg

1x1 Finał Og 20.jpg

1x1 Finał Og 21.jpg

1x1 Finał Og 22.jpg

1x1 Finał Og 23.jpg

1x1 Finał Og 24.jpg